12 Maymun izle

Twelve Monkeys
123
Reklamı Geç
Favorilere Ekle İzledim
Hata Bildir ×


Film Bilgileri
4 ay önce eklendi
12 Maymun izle
791 izlenme
Türkçe Dublaj
IMDb: 8.0

12 Monkeys (12 Maymun) Filmi ve Konusu

2015 yılında ilk sezonuyla izleyicilerin karşısına çıkan dizi 1995 yapımı Twelve Monkeys filminin tv uyarlamasıdır. 4 sezon yayında kalan ve Syfy kanalında izleyicisiyle buluşan dizi 2018 yılında ekranlara veda etmiştir. 2015 yılında dünyayı etkisine alan ve 2035 yılına gelindiğinde 7 milyar insanın ölümüne neden olan tehlikeli ve ölümcül bir virüse karşı verilen mücadele anlatılmaktadır.
İnsanlık yok olma tehlikesiyle karşı karşıyadır ve çok az sayıda insan virüsten kendini korumayı başarmıştır. Fakat virüs, ilk ortaya çıktığı tarihten itibaren mutasyona uğrayarak etkisini sürekli arttırmıştır. Sağ kalmayı başaran az sayıdaki insan hem virüsten kurtulmak için çalışmalar yapmakta hem de açlıkla ve yok olma tehlikesiyle mücadele etmektedirler.

Bilim Kurgu ve Gerilim Dolu Bir Serüven

2043 yılına gelindiğinde bilimsel çalışmalar yürüten bir grup insan, çözümü virüsün kaynağı olan Lealand Frost’un etkisiz hale getirilmesi olarak görmektedir. Bu gerekçeyle zaman makinesi icat etmişlerdir. Eski bir mahkum olan James Cole zaman makinesiyle 2015 yılına giderek Lealand Frost’u etkisiz hale getirmek zorundadır. Böylece hem dünyayı kurtaracak hem de özgürlüğüne kavuşacaktır. Bilim kurgu, gerilim ve maceranın iç içe geçtiği dizi izleyicisinden tam not almayı başarmıştır.

Rol ve Karakterler

Dzinin ana karakterlerinden olan James Cole zaman makinesi ile 2015 yılına gitmesi ve Lealand Frost’u etkisiz hale getirmesi şartıyla özgürlüğüne kavuşacak olan bir mahkumdur. Cole bu görevle birlikte hem özgürlüğüne kavuşacak hem de insanlığı yok olmaktan kurtaracaktır. Dr. Cassandra Railly James Cole’a yardım eden bir virologdur ve zamanla Arallarında duygusal bir etkileşim yaşanır. Dr. Cones zaman makinesinin mucididir ve geçmişe yolculuğu koordine etmektedir. Ramsey, Cole’un en yakın arkadaşıdır. Jennifer Goines ise 2015 yılında akıl hastanesinde kalan bir hasta olup dizinin dikkat çeken karakteridir.

Yönetmen:
Yapım Yılı:
Ülke:
Yorumlar 0 Yorum