Beyaz Hüzün- Sarıkamış izle

123
Reklamı Geç
Favorilere Ekle İzledim
Hata Bildir ×


Film Bilgileri
4 ay önce eklendi
Beyaz Hüzün- Sarıkamış izle
3.315 izlenme
IMDb: 4,4

Beyaz Hüzün- Sarıkamış

Aralık 2019 da gösterime girecek olan tarihi, dram türündeki film, Sarıkamış’ta şehit verdiğimiz askerlerimizi ve gün yüzüne çıkmamış bazı gerçekleri anlatmaktadır. Harekat öncesi dikkate alınmayan raporlar, Rus Çarının emir üzerine tutuklanmaması v.s. Osmanlı Halkı ve Askerinin açlığa ve soğuğa karşı dayanma mücadelesi vermesi Osmanlı tarihinde büyük bir hezimet olan Sarıkamış gerçeğini başka yönleriyle de gözler önüne seriyor.
Çerkes Sürgününden sonra Anadolu’ya sığınan genç Abrek’in, annesi bir cami köşesinde ölmüştür. Abrek, sığındığı Osmanlı topraklarında bir asker olarak yetişmiştir. Balkan Harbine katılıp büyük bir hezimete uğrayan Abrek Çavuş, bu üzüntüyü derinden hissetmiştir. Mangasıyla birlikte Sarıkamış’a yola çıkan Abrek Çavuşun başka bir hedefide Balkan Harbindeki yenilginin üzüntüsünü üzerinden atmaktır. Ama iklim şartları sebebiyle işi kalay değildir.

Sarıkamış Harekatı her türlü imkansızlıkla mücadele edilip sonu hazinle bitmiş bir hikayedir. Askerimiz, Ruslardan çok, zorlu kış şartlarıyla mücadele etmek zorunda kalmıştır. Askerlerimizin çoğunluğu soğuk ve açlık sebebiyle Sarıkamış’ta donarak şehit olmuştur. Abrek çavuş ve hayatının kesiştiği başka insanların birbirine geçen hikayelerini izleyeceğimiz bu filmde, seyirci Sarıkamış gerçeği ile bir kez daha yüzleşecektir.

Yönetmen:
Yapım Yılı:
Ülke:
Yorumlar 12 Yorum
1 2