Çiçero Full HD izle ( Yerli Film )

123
Reklamı Geç
Favorilere Ekle İzledim
Hata Bildir ×


Film Bilgileri
4 ay önce eklendi
Çiçero Full HD izle ( Yerli Film )
1.819 izlenme
IMDb: 8,8

Çiçero İle Geçmişe Yolculuk

Film, 2019 yılının en çok ses getiren yerli yapımlarından biri olmayı başarmıştır. Dramatik bir çocukluk geçmişine sahip olan ElyesaBazna’nın konu edildiği senaryoda, 1940’lı yılların Ankara’sı da seyirci tarafından merak ve ilgiyle karşılanmıştır. Dönemin Cumhurbaşkanı olan İsmet İnönü ve o zamanın daha şık daha gösterişli dünyasını da görme fırsatı aynı zamanda tarihe tanıklık edilmesine ortam yaratmıştır. Oldukça başarılı olan oyuncu kadrosuyla büyük beğeniyi üzerine toplayan Çiçero, bir casusluk hikayesinin içerisinde barındırmış olduğu aşk ve sevgiyle de, filmin bakış açısına başarılı bir şekilde duygu katarak yumuşak bir seyir keyfini izleyiciye sunmaktadır. 

Film Konusu

Çiçero, İkinci Dünya Savaşı’nın olduğu süreçte Türk casus olarak olayların yönünü tamamen değiştirerek, dönemin üstesinden kolaylıkla gelmiş biridir.  Asıl adı ElyesaBaznaolan bu casus, savaş sırasında başkent Ankara’da yer alan İngiliz Büyükelçiliği’nde de görevli olarak çalışmaktadır. Kısa sürede kendisini üst düzey yetkililerine sevdirmeyi de başararak özel bir uşak konumuna da gelmiştir. Artık hem kendi hayatını hem de ülkelerin olaylar zincirini geliştirme süreci çok daha yakındır. Uşak olarak çalışan Bazna, buradaki görevi sırasında İngiltere’ya ait olan ve gizlilik içeren belge ve bilgileri, savaşa dair hazırlanmış olan taktikleri, bunun yanı sıra suikast planlarına kadar neredeyse bulduğu her şeyi  Nazi Almanya’sına gizliden gizliye sızdırmaktadır. Bu saklı belgelerin paylaşımı ile birbirinden farklı olayların gelişimine de etki eden casus Çiçero, karşılığında para da almaktadır. Fakat bu sıra beklemediği bir şey olur ve casus aşık olur. Buna rağmen de esas konu filmde hiçbir şekilde vatan sevgisinin önüne geçmeyecektir.

Bir Senaryodan Fazlası

Bazna’nın bulunduğu ekip Türkiye Cumhuriyeti’nin sahip olduğu cesur ve özverili olan istihbarat ajanlarının da vatana dair sevgilerini ve görevlerini başarıyla yerine getirmelerinin de altını çizmektedir. 

Yönetmen:
Yapım Yılı:
Ülke:
Yorumlar 2 Yorum