Lucy izle Scarlett Johansson

Lucy

Reklamı Geç
Favorilere Ekle İzledim
Hata Bildir ×
Mutlaka izle


Film Bilgileri
4 ay önce eklendi
Lucy izle Scarlett Johansson
1.190 izlenme
Türkçe Dublaj
IMDb: 6.4

Fransız Sineması Tabularını Yıkmaya Gelen Lucy

İşlemiş olduğu konularla ve ilerleyen bölümlerle Fransız sineması dünyadaki herkes tarafından sıkıcı ve yorgun olarak bilinmektedir. Genel olarak Avrupa imgelerine değinilen sinema, zaman içerisinde farklı yapımlarla bu ön yargının üstesinden gelmeyi başarmıştır. Muhteşem oyuncu kadrosuyla izleyici karşısına geçen Lucy’nin konu edildiği filmde ironilerle dolu bir dünyanın kapısı aralanmıştır.

Lucy Film Konusu

Genç bir yaşa sahip Lucy, fazlasıyla güzel ama bir o kadar da sadece bir kadın olarak yaşamaktadır. Bir gece serseri bir kişilik olan Richard’la beraber olmasının ardından ondan uzaklaşmak için çabalamanın yollarına girer ve sonrasında olanlar olur. Genç kadın kendisini bir anda Tayvan’da bulur. Üstelik burası pek de normal ve durağan bir yer değildir.
Görüp görebileceği en vahşi uyuşturucu çeteleri buradadır ve Lucy de bu çetenin eline rehine olarak düşmüştür. Bu durumdan kendini ve de canını kurtarmak adına çabalasa da, çoktan bir maddenin esiri olmuştur. Kana karışmakta olan sentetik CPH4 isimli madde, güzel kadının da kanına karışmış ve kimsenin sahip olamayacağı duyulara sahip olmasına yol açacaktır. Bu madde ile bilinç üstünün en erişilmez durumlarını yaşayacak ve beynini neredeyse %100 bir kapasite ile kullanarak sınırsıza yelken açacaktır.

Beyninin Tamamını Kullanabilen Bir İnsan

Fransa’nın farklı bir mizahının ele alındığı filmde, seyirci hem insan beyninin aslında ne kadar azının kullanıldığı bilgisine ulaşabiliyor hem de %100 gibi ciddi bir oranın insan beyninde kullanılması durumunda çılgınlık yaratacak sonuçları ve beyin yapısının ne kadar üstün olduğunun bilincine varıyor.
Bilim kurgu ve aynı zamanda aksiyon dalında Lucy isimli filmle, insan vücuduna etki eden maddelerin sonucunda evrenin tamamen değiştirilebileceğinin de altı çizilmekte ve seyirciye unutamayacağı bir film senaryosu sunumu başarıyla sağlanmıştır. Herkes tarafından büyük beğeni toplayan filmin oyuncu kadrosu da şüphesiz ki izlenme oranını etkilemiş ve kafalardaki klasik sıkıcı Avrupa filmi algısını yerle bir etmeyi başarabilmiştir.

Yönetmen:
Yapım Yılı:
Ülke:
Yorumlar 6 Yorum