The Man From Earth:Holocene izle

The Man from Earth

Reklamı Geç
Favorilere Ekle İzledim
Hata Bildir ×
Türkçe Dublaj


Film Bilgileri
4 ay önce eklendi
The Man From Earth:Holocene izle
582 izlenme
Türkçe Dublaj
IMDb: 7.9

Kısaca The Man from Earth (Dünyalı)

10 Haziran 2007 tarihinde gösterime giren Dünyalı filminin özgün adı The Man From Earth’tır. Amerika Birleşik Devletleri yapımı olan The Man from Earth, dramatik bir bilim kurgudur. 2007 senesinde yapılmıştır. Filmde kullanılan çeşitli müzik parçaları vardır. Tema müziğini sözleri Richard Schenkman’a ait olan Forever şarkısı oluşturur. Chantelle Duncun tarafından seslendirilen şarkı çok etkileyicidir. Ayrıca Bethoven’in 7.senfoni 2.bölüm de yapıtı etkileyici kılan parçalardandır.
The Man from Earth (Dünyalı) Konusu

Bir üniversitede tarih profesörü olarak çalışan John Oldman, ani bir kararla görevinden ayrılmak ister. Görevinden ayrılacak ve başka bir yere taşınacaktır. Oldman ile vedalaşmak üzere gelen akademisyen arkadaşları tarih profesörlüğünden neden ayrılıp başka bir yere taşınma kararı aldığını merak etmektedir. Arkadaşlarının ısrarları üzerine gizemini aralamak ister. Görevinden ayrılma ve taşınma nedenini kendisinin 14 bin yıldan beri yaşayan ve hiç yaşlanmayan bir ölümsüz olmasından kaynaklandığını söyler.
John Oldman’ın yaptığı bu açıklama arkadaşlarının anlattıklarını sorgulamasına neden olur. Herkes tarih profesörünün delirmiş olduğunu veya kendilerini denediğini düşünse de anlattıklarının doğru olması kafaları karıştırır. Gece boyunca Oldman hikayesini anlatır. Akademisyenlerden biri psikiyatrist Fred’i arar. Fred eşini kaybettiği için depresyonda olduğundan John’a silah doğrultur ve anlatmayı kesmesini söyler. Şayet bunu yapmazsa kendini incelemek için bir kliğine kapacağı şeklinde tehditler savurur. Profesör anlattıklarının hikaye olduğunu söyler. Acaba anlatılanlar gerçek mi yoksa haya mi?
Dünyalı Hakkında Değerlendirme

200 bin dolar gibi çok düşük bir bütçeyle yapılmıştır. Bağımsız bir film olduğundan çok yüksek bütçe ayrılmamıştır. Hiçbir aksiyon sahnesi yoktur. Tek bir odanın içinde nerdeyse bir tiyatro denebilecek bir mekana ve işleyişe sahiptir. İzim almadan internette yayınlayan bir kişi sayesinde tanıtımı yapılmıştır. Böyle bir paylaşım olmasaydı bu kadar iyi tanıtımın yapılamayacağı ifade edilmiştir. 2001 senesinde yapıla K-PAX adlı filmle benzerlik gösterir.

Yönetmen:
Yapım Yılı:
Ülke:
Yorumlar 1 Yorum